Feist składa hołd Leonardowi Cohenowi

3 listopada 2017
ok. 1 minuta czytania

Artystka wykonała wcześniej numer „Hey, That’s No Way To Say Goodbye” podczas występu na tegorocznej gali Juno Awards. Teraz do sieci trafiła studyjna wersja nagrania. Utwór można znaleźć na Spotifyu.

Feist weźmie udział w specjalnym koncercie ku pamięci Leonarda Cohena, który odbędzie się 6 listopada w Bell Centre w Montrealu. Udział potwierdzili także Sting, Lana Del Rey, Philip Glass, Elvis Costello, Damien Rice, Wesley Schultz z The Lumineers, Jeremiah Fraites, Patrick Watson i k.d. lang. Całość zostanie zarejestrowana przez Jacka Bendera („Gra o tron”, „Rodzina Sopranos”). Produkcją zajmie się Hal Willner. Zyski zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Leonard Cohen urodził się 21 września 1934 roku w Westmount, w Quebecu. To kanadyjski wokalista i poeta, członek Canadian Music Hall of Fame, Canadian Songwriters Hall of Fame a także Rock and Roll Hall of Fame. Największy rozgłos przyniosła mu ballada „Hallelujah”, której interpretacji podejmowało się wielu wykonawców w tym Jeff Buckley, Rufus Wainwright czy Alexandra Burke. Zmarł 10 listopada 2016 roku.

Leslie Feist to kanadyjska artystka obecna na scenie od końca lat 90. W tym czasie wydała 4 płyty, w tym pokryty w jej ojczyźnie platyną „Let It Die” (2004) czy „The Reminder” (2007) nagrodzony Shortlist Music Prize. Ostatnio Feist wspierała też kolegów z dawnego zespołu Broken Social Scene w pracy nad ich płytą „Hug of Thunder”. Jej najnowszy solowy longplay to „Pleasure” z kwietnia 2017 roku.