Feist z pomocą wokalisty Pulp

5 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Nagranie nosi tytuł „Century”, a gościnnie udziela się w nim Jarvis Cocker z Pulp. Utworu można posłuchać pod tym adresem.

„Century” promuje album „Pleasure”. Pierwszy od sześciu lat longplay artystki trafi do rąk fanów 28 kwietnia nakładem Universal. Jedenaście utworów traktuje o samotności, prywatnych rytuałach, sekretach, wstydzie, wzrastającej presji, odrzuceniu, czułości i trosce oraz jej braku.

Oto tracklista:
1. Pleasure
2. I Wish I Didn’t Miss You
3. Get Not High, Get Not Low
4. Lost Dreams
5. Any Party
6. A Man Is Not His Song
7. The Wind
8. Century
9. Baby Be Simple
10. I’m Not Running Away
11. Young Up

Leslie Feist to kanadyjska artystka obecna na scenie od końca lat 90. W tym czasie wydała 4 płyty, w tym pokryty w jej ojczyźnie platyną „Let It Die” (2004) czy „The Reminder” (2007) nagrodzony Shortlist Music Prize. Ostatnio Feist wspierała też kolegów z dawnego zespołu Broken Social Scene w pracy nad ich płytą. Jej solowy dorobek na razie zamyka longplay „Metals” z 2011 roku.

17 marca ukazał się „Room 29”, wspólny album Jarvisa Cockera i Chilly Gonzalesa.

Cocker znany jest najlepiej jako frontman Pulp. Zadebiutował solo krążkiem „Jarvis” w listopadzie 2006 roku, w maju 2009 roku wydał drugą solową płytę „Further Complications”. Ostatnia płyta w dorobku jego kapeli to „We Love Life” z października 2001 roku.