Festiwal Rafineria w Starej Rzeźni

23 lutego 2009
ok. 1 minuta czytania

Po raz pierwszy impreza odbyła się w dniach 10-12 lipca 2008 w Redzie koło Gdyni. Wystąpiło wtedy ponad 30 wykonawców, m.in. Ścianka, Cool Kids Of Death, Dick4Dick, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, George Dorn Screams.

– W dalszym ciągu interesuje nas przede wszystkim polska muzyka – między innymi dlatego, że wciąż za mało wartościowych płyt i piosenek przedostaje się do świadomości rodzimego słuchacza – piszą organizatorzy na swoim profilu MySpace. – Jeśli „indie” to szufladka
bardzo pojemna i zmieścić w niej można zarówno zespoły gitarowe, odwołującą się do syntetycznych korzeni muzykę elektroniczną, ambitny taneczny pop, jak i tzw. „artystów osobnych” – Rafineria jest festiwalem „indie”!.

Podczas festiwalu wystąpi około 20 wykonawców, głównie z Polski, pojawi się jednak kilku gości zagranicznych. Ci pierwsi ujawnieni to, Juvelen (pochodzący ze Sztokholmu szwedzki piosenkarz, łączący elementy synth-popu, electro i funku), Muchy, Psychocukier, Snowman, L.Stadt oraz Searching for Calm.