Filip Pławiak w klipie Dr Misio

29 listopada 2019
ok. 2 minut czytania

Po świetnie przyjętej, nominowanej do Fryderyka 2018 za najlepszy album alternatywny roku, solowej płycie „Szatan na Kabatach”, Arek Jakubik ponownie nagrywa z Dr Misio. Przedsmakiem nowego materiału jest singiel „Chcesz się bać”.

– 13 stycznia 2019. Godzina 21.00. Koncert Dr Misio na WOŚP przed Pałacem Kultury – opowiada Arek Jakubik. – Kiedy zapowiadałem ze sceny piosenkę „Polacy”, mówiąc do ludzi, że nie obchodzi mnie kto jaką wyznaje religię czy na kogo głosuje, bo najważniejsze jest to, że wszyscy jesteśmy Polakami, nie wiedziałem jeszcze, co się wydarzyło w Gdańsku. Ale ludzie już wiedzieli. Następnego dnia informacja o śmierci, smutek i myśl, że nic już w Polsce nie będzie takie jak kiedyś. Że coś się skończyło. Tamtego dnia skończyłem 50 lat. Tamtego dnia zacząłem się bać. Parę dni później powstała pierwsza wersja piosenki „Chcesz się bać”.

Do singla powstał stylowy, czarno-biały i pełen niepokoju klip, który można zobaczyć poniżej. Zdjęcia zrealizowano na warszawskiej Pradze, a za reżyserię odpowiada Piotr Domalewski, reżyser m.in. „Cichej nocy”. Za kamerą stanął Piotr Sobociński. W teledysku gościnnie pojawia się jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia – Filip Pławiak. Znamy go z takich produkcji jak „Wołyń”, „Czerwony pająk”, „Demon” czy popularnych seriali „Chyłka”, „1983” oraz „Nielegalni”. Zagrał też w główną rolę w filmie fabularnym Arka Jakubika „Prosta historia o morderstwie” u boku Kingi Preis i Andrzeja Chyry.

Na dyskografię Dr Misio składają się trzy albumy studyjne. Ostatni z nich – „Zmartwychwstaniemy” – ukazał się w maju 2017 i był nominowany do Fryderyków za najlepszy album rockowy roku. W skład zespołu, poza Jakubikiem, wchodzą Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski.

Arek Jakubik ostatnio zagrał w filmie „Psy 3. W imię zasad” Władysława Pasikowskiego, który 17 stycznia trafi do kin.