Film o Tupacu latem w kinach

18 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Potwierdziły się wcześniejsze plotki i dzieło trafi na ekrany 16 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia Tupac Shakur obchodziłby 46. urodziny.

W roli głównej występuje Demetrius Shipp Jr. Danai Gurira wciela się w matkę Tupaca, polityczną aktywistkę, członkinię Czarnych Panter, Afeni Shakur. Ponadto Kat Graham portretuje Jadę Pinkett Smith, przyjaźniącą się z muzykiem od szkoły średniej. W obsadzie znalazł się również Jamal Woodard, który pojawi się jako Notorious B.I.G./Biggie Smalls (grał tę postać już w obrazie „Notorious” z 2009 roku) i Dominic L. Santana jako Suge Knight.

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

Za kamerą stanął Benny Boom. Autorami scenariusza są Ed Gonzalez i Jeremy Haft.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa „All Eyez on Me” i „Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju „California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach „Juice”, „Nad obręczą”, „Bullet”, „Klincz” oraz „Gangsterskie porachunki”.

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę „Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

W Hollywood powstaje też serial właśnie o dziennikarskich śledztwach w sprawie zabójstw Tupaca i Notoriousa, „LAbyrinth”. W rolach głównych wystąpią Forest Whitaker i Johnny Depp.