Film z Johnny Deppem wycofany z dystrybucji

7 sierpnia 2018
ok. 2 minut czytania

Produkcja miała trafić do kin 7 września, ale firma Global Road Entertainment wycofała film z dystrybucji. Oficjalnie nie podano powodów takiej decyzji, lecz jest to związane z procesem gwiazdora produkcji. Johnny Depp został bowiem oskarżony o pobicie przez członka ekipy filmu „City of Lies”.

Menadżer plenerów Gregg 'Rocky' Brooks twierdzi, że w 2007 roku na planie filmu „City of Lies” został dwa razy uderzony w żebra przez Johnny’ego Deppa. Aktor miała też kpić sobie z jednego z członków ekipy i proponować mu 100 tysięcy dolarów za uderzenie go w twarz.

Johnny Depp zaprzeczył tym oskarżeniom. Aktor oskarżany był już o gwałtowne zachowania przez swoją byłą żonę Amber Heard.

Obraz „City of Lies” powstał na podstawie powieści Randalla Sullivana. Johnny Depp wciela się w detektywa policji z Los Angeles, Russela Poole’a. Funkcjonariusz był wschodzącą gwiazdą swej jednostki, dopóki nie oskarżył kolegi policjanta o to, iż był zamieszany w śmierć Notoriousiem B.I.G. Detektyw, który badał też sprawę śmierci rywala rapera, Tupaca Shakura, nie znalazł zabójców muzyków, odkrył natomiast wiele przypadków korupcji w szeregach LAPD. Forest Whitaker gra dziennikarza, który współpracuje z policjantem.

W filmie grają także Rockmond Dunbar, Neil Brown Jr., Xander Berkeley i Shea Whigham.

Za kamerą stanął Brad Furman.

Tupac Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę „Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a. Notorious B.I.G. został zastrzelony 9 marca 1997 roku w Los Angeles.