Filmowa Kylie Minogue

28 czerwca 2004
ok. 1 minuta czytania

36-letnia piosenkarka, która zaczynała jako aktorka w serialu „Sąsiedzi”, zajmie się produkcją obrazu inspirowanego inną australijską produkcją zatytułowaną „The Man From Snowy River”. Pierwowzór dla obrazu „Clancy of The Overthrow” został nakręcony w 1982 roku. Film opierał się na poemacie A.B. „Banjo” Patersona. Projekt koncentrował się na Jimim Craigu, który młodość spędził w australijskich górach, na farmie ojca. Po jego śmierci chłopak zmuszony był znaleźć sobie jakąś pracę, z której dochód pozwoliłby mu na przywrócenie farmy do świetności.

Nowy obraz został zainspirowany postacią Clancy’ego, odtwarzanego 22 lata temu przez Jacka Thompsona. Teraz o główną rolę w projekcie starają się Hugh Jackman i Russell Crowe.

Produkcją „Clancy of The Overflow” oprócz Minogue zajmuje się Mark Pennell. Autorem scenariusza jest Patrick Edgeworth. Reżyserii podjął się Simon Wincer. Za produkcję odpowiada m.in. należące do Hugh Jackmana studio DHM Entertainment.

Nie wiadomo czy Kylie wystąpi w „Clancy of The Overthrow” w aktorskiej roli. Jak na razie wokalistka zaangażowała się w animowany projekt „Magic Roundabout”, który jest pełnometrażową wersją serialu dla dzieci emitowanego przez BBC. Australijka udzieli głosu postaci Florence.

Przypomnijmy, że Minogue ma na swoim koncie aktorski udział m.in. w takich filmach, jak „The Delinquents” czy „Moulin Rouge!”.