Filmowe projekty Willow Smith

13 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Młoda gwiazda z ramienia swojej firmy MSFTS Production razem z Cartel Entertainment nabyła prawa do ekranizacji powieści dla młodzieży, „Buntowniczka z pustyni” („Rebel Of The Sands”) autorstwa Alwyn Hamilton. Bohaterką jest 17-letnia Amani (zagra ją prawdopodobnie Willow Smith), która ucieka z domu w Dustwalk i zaczyna niebezpieczną podróż przez tereny zamieszkałe przez lud Miraji.

Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.

Drugi projekt Smith to animacja „Menencholy” oparta na książkowym pomyśle samej Willow. Bohaterką ponownie jest dziewczyna, Menen-Nin Khali, która potrafi spoglądać w swe poprzednia życia. W końcu trafia do tajemniczego miejsca The Mystery School, gdzie przechodzi metamorfozę.

16-letnia córka Willa i Jady Pinkett Smith zadebiutowała numerem „Whip My Hair” w październiku 2010 roku. Jej pierwszy longplay „Ardipithecus” ukazał się w grudniu 2015 roku. Artystka ma również na koncie role w obrazach „Jestem legendą” oraz „Kit Kittredge: An American Girl”, a także serialu „True Jackson”.