Fink po raz kolejny w Polsce

5 sierpnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Fin Greenall znany szerszej publiczności jako wokalista Fink to brytyjski autor tekstów, gitarzysta, producent oraz DJ pochodzący z Brighton. Na scenie towarzyszą mu Guy Whittaker (bas) i Tim Thornton (perkusja).

„Hard Believer” to nowy studyjny album Fink, który mieliśmy okazję poznać podczas tegorocznych koncertów w Polsce. Jest to pierwsze wydawnictwo grupy z labelem R’COUP’D (oddział Ninja Tune), wytwórni utworzonej przez samego Fina Greenalla. „Hard Believer” obejmuje szeroki zakres muzycznych gatunków, tak jak na poprzednich krążka grupy. Na płycie znajdziemy folk, electro, blues i trochę rocka. Niecodzienne teksty piosenek sprawiły, że Fink został uznany za jednego z wielkich brytyjskich współczesnych kompozytorów. Tytuł płyty „Hard Believer' to angielskie określenie oznaczające kogoś, kogo trudno przekonać, kto wymaga dowodu.

Poprzednie koncerty w Polsce okazały się wielkim sukcesem – w latach 2011, 2012 i na początku tego roku bilety na ich koncerty wyprzedały się niemal natychmiast. Cztery lutowe występy Finka w 2015 zebrały wiele fantastycznych recenzji zarówno wśród mediów jak i w ciągle rosnącym gronie fanów. Charyzmatyczna formacja na jesieni powróci do nas ze swoją intrygującą muzyką.

Bilety już dostępne na LiveNation.pl.