Finntroll, Veil Of Maya i Exhumed na MetalFeście

31 stycznia 2013
ok. 2 minut czytania

Finntroll ostatnio gościł w Krakowie, gdy był headlinerem trasy Heidenfest 2011 (u boku Turisas i Alestorm). W Jaworznie możemy się spodziewać co najmniej tak samo dobrego show. Występ w Polsce będzie częścią trasy promującej najnowszy album „Blodsvept”.

Suicidal Angels cały czas są wierni gatunkowi i klasyce. Kwintesencja tego, co w thrash metalu najlepsze – solówki, tempa, agresja. Mało zespołów na starym kontynencie jest w takiej formie jak oni, czego dowodem doskonały występ w Progresji z Exodusem. Chłopaki wystąpią w ramach dnia z thrash metalem na drugiej scenie m.in. wraz z ogłoszonym wcześniej Hatesphere.

Headlinerem dnia death-metalowego na drugiej scenie będzie niszczący wszystko od 1990 roku, długo oczekiwany w Polsce zespół Exhumed. Ich muzyka to brutalne połączenie death i graind-core. Nikomu, kto interesuje się tak mocnym brzmieniem Kalifornijczyków przedstawiać nie trzeba. W tekstach gore, śmierć i patologia, w muzyce wszystko co ekstremalne w metalu.

Określenie Veil Of Maya death-core’em nie do końca oddaje jego styl. Jest to nowoczesne podejście do mocnej muzyki z elementami progresywnej magii. Zespół grał ostatnio w Polsce w towarzystwie August Burns Red i ich występ zebrał doskonałe recenzje. Każdy kto jest fanem amerykańskiego, ekstremalnego, świeżego grania musi mieć koniecznie oko na tę kapelę. O jej poziomie niech świadczą niezliczone trasy w znakomitym towarzystwie typu Suffocation, Emmure, Decapitated czy Trivium.

W Jaworznie zobaczymy także Niemców z Varg grających pagan/folk-metal. Ich muzyka inspirowana jest melodyjnym death/black metalem. Zespół promuje wciąż album „Guten Tag”, który zebrał bardzo dobre recenzje w prasie i narobił wokół Varg należytego hałasu.

Kolejnymi Polskimi zespołami, które zagrają w tym roku na MetalFeście będą: Wolf Spider, Terrordome, J.D. Overdrive oraz Antigama.

Wcześniej udział zapowiedzieli Down, Sodom, Entombed, Volbeat, Satyricon, Hatebreed czy Napalm Death.

Ceny biletów:
Karnet 3-dniowy – 229 zł do 31 stycznia. W dniu festiwalu – 289 zł
Karnet 3-dniowy + pole namiotowe – 239 zł do 31 stycznia. W dniu festiwalu – 299 zł
Karnet 3 dniowy + pole namiotowe VIP – 249 zł do 31 stycznia. W dniu festiwalu – 309 zł