Fiona Apple romansuje w telewizji

3 października 2014
ok. 1 minuta czytania

Bohaterem produkcji jest Noah, przykładny mąż, ojciec i nauczyciel w nowojorskiej szkole średniej. Jego świat wywraca się do góry nogami, gdy na jego drodze staje Allison, kobieta jego marzeń, druga połowa, której szukał całe życie. „Serial zgłębi życie dwóch małżeństw oraz romans, który zmienia wszystko – wraz z trudnymi konsekwencjami”, obiecują twórcy projektu.

Dominic West wciela się w główną rolę męską, a Ruth Wilson w żeńską. Laura Tierney gra Helen, ukochaną Noah z college’u, najlepszą przyjaciółkę, matkę ich dzieci, kochankę i żonę od 17 lat. Joshua Jackson portretuje męża Allison.

Apple przygotowała do serialu utwór zatytułowany „Container”. Za produkcję kawałka odpowiada sprawdzony przez artystkę Blake Mills. Numer wykorzystano w czołówce.

– Fiona jest moją ulubioną autorką piosnek, odkąd skończyłam 16 lat – opowiada twórczyni cyklu, Sarah Treem. – Jestem zaszczycona, że zdecydowała się podzielić swoim talentem w otwierającej sekwencji. Jeśli nasz serial będzie miał choć ułamek głębi, którą ma ten utwór, będę szczęśliwa.

Czołówkę można obejrzeć pod tym adresem.

Premiera „The Affair” odbędzie się 12 października.

Dorobek Fiony Apple zamyka płyta „The Idler Wheel…” z czerwca 2012 roku.