Fiona Apple śpiewa i maszeruje z kobietami przeciwko Trumpowi

18 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Na kilka dni przed zaprzysiężeniem Donalda Trumpa pojawiła się nowa fala utworów będących wyrazem dezaprobaty dla nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Nagranie, w którym śpiewa Fiona Apple nosi tytuł „Tiny Hands”. Feministyczny, antyszowinistyczny numer zawiera tekst „We don’t want your tiny hands/Anywhere near our underpants” (nie chcemy twoich malutkich łapek, w pobliżu naszych gatek). Autorem kompozycji jest Michael Whalen. Numer powstał z myślą o marszu kobiet, który planowany jest w Waszyngtonie na 21 stycznia, dzień po inauguracji Trumpa.

Piosenki można posłuchać na SoundCloud. Więcej informacji o marszu kobiet można znaleźć tutaj.

To nie pierwszy utwór Apple wymierzony przeciwko nowemu prezydentowi USA. W grudniu artystka wypuściła miniutwór „Trump’s Nuts Roasting on an Open Fire”

Fiona Apple to amerykańska autorka piosnek i wokalistka, a także pianistka i producentka. Swój debiut „Tidal” stworzyła, mając 17 lat. Za pochodzącą z krążka piosenkę „Criminal” została wyróżniona Grammy. Od tej pory wydała jeszcze trzy albumy, z których ostatni to „The Idler Wheel…” z 2012 roku.