Fischerspooner z pomocą Michaela Stipe’a

20 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Michael Stipe jest współautorem numeru „Have Fun Tonight”. Wokalista także razem z Bootsem jest jego producentem. Jak brzmi połączenie Stipe’a i Fischerspoonera można przekonać się pod tym adresem. Wideo zrealizowali Daniel Spangler i Chase Dillon.

Numer zapowiada nadchodzący album Fischerspoonera, „SIR”, który ukaże się 22 września. Stipe jest współtwórcą całego dzieła.

Fischerspooner to nowojorski projekt artystyczny, znany przede wszystkim z występów łączących muzykę z olśniewającymi efektami scenicznymi. Nazwa zespołu pochodzi od nazwisk jego założycieli: Warrena Fischera i Caseya Spoonera. Zainteresowanie mediów przyniosło im wydanie drugiego albumu „Odyssey”. Największe hity zespołu to „Just Let Go” i „Never Win”. Ich ostatni dotąd longplay to „Entertainment” (2009).

Grupa R.E.M. zakończyła działalność w 2011 roku. Jej ostatnia płyta to wydana właśnie w roku 2011 „Collapse Into Now”. Albumy formacji odpowiedzialnej za przebój „Losing My Religion” rozeszły się w nakładzie ponad 85 milionów egzemplarzy na całym świecie.