Fisz Emade o nierównych ludziach

17 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Pełne gorzkich refleksji nagranie niewątpliwie zostało zainspirowane współczesną sytuacją w Polsce. W tekście powtarzają się słowa \”oni nie są równi\”. Do hipnotycznego nagrania powstał klip z tekstem. Za projekt odpowiada Skrzyniarz.

\”Kurz\” jest następcą singla \”Nie za miłe wiadomości\”.

Na jesień 2021 roku zapowiadana jest płyta \”Ballady i Protesty\”, która składać się będzie z dwóch odrębnych opowieści muzycznych.

Pierwsza – \”Ballady\” – będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję smyczkową. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. \”Ballady\” to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i planety ziemi.

Druga opowieść to płyta \”Protesty\”. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz komentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo, zadaje pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

Ostatni album zespołu to \”Radar\” z 2019 roku.