Fisz i Emade grają „Heavi Metal” na żywo

13 listopada 2008
ok. 2 minut czytania

„Heavi Metal” to dzieło dość surowe, w dużej części zagrane na żywo, zrealizowane z lekko eksperymentalnym zacięciem przez Emade – producenta płyty. To także muzyczne wycieczki w okres pierwszych, syntetycznych płyt hiphopowych z połowy lat 80. Na albumie nie brakuje też klasycznych samplowanych produkcji charakterystycznych dla wczesnych płyt braci Waglewskich.

Pod względem tekstowym to liryczne podróże do okresu szkolnego, do czasów przełomu transformacyjnego w Polsce. To właśnie wtedy małoletni wówczas bracia byli wiernymi fanami heavy metalu, stąd w tekstach pojawiają się nazwy zespołów Anthrax, Sodom czy Iron Maiden obok lekcji WF, czy „najdłuższych nóg w szkole”. Płyta „Heavi Metal” nie jest jednak do końca dziełem autobiograficznym. Choć dużo tu opowiedzianych ironizującym językiem opowieści w pierwszej osobie, są to jednak głównie historie usłyszane od innych. Gościnnie na albumie: Sqbass, Mariusz Obijalski (obecnie w składzie koncertowym Fisz Emade Tworzywo), Envee oraz Wojtek Traczyk (Muzykoterapia).

Klip promujący album można zobaczyć pod tym adresem. Z kolei na profilu MySpace dostępny jest już singel „Wiosna 86”.

Oto tracklista albumu:
„Iron Maiden”
„Szef kuchni”
„Wiosna 86”
„Najpiękniejsza kobieta w mieście”
„Heavi Metal”
„Furiat”
„Kawa i papierosy”
„Pani Bum Bum”
„Disko”
„666”

W ramach promocji dzieła artyści wyruszą w trasę. Oto planowany harmonogram występów:

6 grudnia – Poznań, Eskulap
7 grudnia – Wrocław, Bezsenność
11 grudnia – Kraków, Żaczek
12 grudnia – Warszawa, Palladium
14 grudnia – Gdynia, Ucho
18 grudnia – Katowice, Mega Club
9 stycznia – Lublin, Sala Koncertowa Polskiego Radia
15 stycznia – Zielona Góra, Piwnica Kawon
19 lutego – Łódź, Łódź Kaliska

Ostatnie wydawnictwo Fisza i Emade to „Piątek 13”. W międzyczasie bracia nagrali wspólnie z ojcem Wojciechem Waglewskim album „Męska muzyka”.