Fix The Man wystąpi przed I Am Giant w Warszawie

1 sierpnia 2018
ok. 2 minut czytania

To wyjątkowa okazja, aby po raz ostatni usłyszeć utwory I Am Giant na żywo przed oficjalnym rozwiązaniem działalności grupy.

Po 10 latach kariery Nowozelandczycy z I Am Giant postanowili się pożegnać z fanami płytą oraz światową trasą koncertową. Stacjonujący przez lata w Londynie, obecnie ponownie zamieszkali na antypodach muzycy z krainy kiwi, najlepszych na świecie rugbistów i niezapomnianych plenerów do „Władcy Pierścieni”, uznali zgodnie, że formuła, jaką sobie wymyślili, się wyczerpała i pora poświęcić się innym projektom.

Wszystko zaczęło się w 2008 roku w piątym co do wielkości na wyspie miasta Waitakere. Tam paru młodych muzyków postanowiło połączyć siły, aby tworzyć kompozycje, w których słychać melodyjnego rocka, odrobinę grunge’u i zaśpiewów, które kojarzą się z emo. Z dzisiejszego składu te czasy pamiętają basista i wokalista Paul Matthews oraz perkusista Shelton Woolright (ma w CV bycie jurorem nowozelandzkiego „X Factor”).

Piosenki, jakie tworzą Nowozelandczycy, to marzenie każdego radiowca, który chce mieć na antenie rockową muzykę. Wpadające w ucho melodie idealnie nadają się do tego medium. Zazdrośni mogą się poczuć nawet tacy, nomen omen, giganci jak Nickelback.

Gigant zadebiutował w 2011 roku albumem „The Horrifying Truth”, który pokrył się platyną w Nowej Zelandii. Trzy lata młodsza jest płyta „Science & Survival”, a ta, która ma być ostatnią pozycją w dyskografii I Am Giant, nosi tytuł „Life In Captivity” i ukazała się w marcu 2018 roku. Promowały ją single „Dead Flower”, „Playing With Fire” i „Don’t Look Back”.

Kapela gościła już w Polsce parokrotnie, zarówno na koncertach klubowych, jak i na festiwalach. Dzięki znakomitym występom zyskała sporo fanów w naszym kraju. Jeśli wierzyć zapewnieniom muzyków, ich najbliższa wizyta będzie ostatnią okazją do zobaczenia I Am Giant w akcji. Trudno powiedzieć, czy dotrzymają słowa, ale lepiej nie przegapić okazji.

Oto rozkład jazdy zbliżającego się koncertu:
18:30 – Drzwi
19:30 – 20:10 – Fix The Man
20:30 – … – I Am Giant

Bilety kolekcjonerskie cały czas dostępne sklep.knockoutprod.net.