Flavor Flav zwolniony z Public Enemy

2 marca 2020
ok. 2 minut czytania

Współzałożyciel hiphopowego zespołu Flavor Flav został zwolniony przez Chucka D po publicznej kłótni na temat udziału w kampanii Berniego Sandersa. Sprzeczka, w którą zaangażowano prawników, zaczęła się od zapowiedzianego występu Public Enemy na jednym z wieców przedstawiciela Demokratów. Tymczasem pod szyldem Public Enemy w Los Angeles miał wystąpić tylko Chuck D, Flavor Flav podkreślał natomiast w mediach, że nie popiera w nadchodzących wyborach żadnego kandydata. Flav zaangażował prawnika, który domagał się zaprzestania używania nazwy Public Enemy w kampanii polityka. Tymczasem prawnik Chucka D wyjaśnił, że to jego klient posiada prawa do używania nazwy Public Enemy. W efekcie, Flavor Flav został wyrzucony z zespołu.

– Public Enemy i Public Enemy Radio będą kontynuować działalność bez Flavor Flava – czytamy w komunikacie. – Dziękuje mu za wiele lat współpracy i życzymy powodzenia.

Zespół Public Enemy powstał w Nowym Jorku w 1985 roku. Druga płyta hiphopowej formacji, „It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back” zajęła 48. miejsce na liście 500 największych albumów wszech czasów przygotowanej przez magazyn „Rolling Stone”. W ciągu miesiąca od premiery w kwietniu 1988 roku krążek rozszedł się w nakładzie pół miliona egzemplarzy samych tylko Stanach Zjednoczonych. Wielkim sukcesem było również wydawnictwo „Apocalypse 91… The Enemy Strikes Black” z 1991 roku. W 2013 roku Public Enemy wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame, a w 2020 roku nagrodzono Grammy za całokształt dokonań.