Flying Lotus wprowadza w świat „Blade Runnera”

27 września 2017
ok. 1 minuta czytania

15-minutowy film nosi tytuł „Blade Runner Black Out 2022”. Za realizację odpowiada Shinichiro Watanabe, twórca serii „Cowboy Bebop”. Soundtrack przygotował Flying Lotus, który od dawna marzył, by współpracować z Watanabem. Z efektem można zapoznać się tutaj.

Akcja „Blade Runner 2049”, sequela „Łowcy androidów”, rozgrywa się 30 lat po historii z pierwszego obrazu z 1982 roku, którego podstawą była powieść Philipa K. Dicka „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?”.

Ryan Gosling gra policjanta z Los Angeles, zwanego K. Funkcjonariusz odkrywa dawną tajemnicę, która może resztki istniejącego społeczeństwa pogrążyć w chaosie. Tajemnica prowadzi go do Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, który zaginał 30 lat wcześniej.

W obsadzie znaleźli się ponadto Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista, Edward James Olmos i Jared Leto.

Za kamerą stanął Denis Villeneuve, który zaprosił do współpracy operatora Rogera Deakinsa (razem zrealizowali „Sicario”). Ridley Scott, twórca „Łowcy androidów”, zostawił dla siebie rolę producenta. Scenariusz napisali Hampton Fancher, współtwórca dzieła z 1982 roku i Michael Green.

Premiera „Blade Runner 2049” wyznaczona została na 6 października 2017 roku.

Flying Lotus, znany również jako Captain Murphy, jest producentem i założycielem Brainfeeder. Wydawnictwem „1983” otworzył ścieżkę niemal nowemu gatunkowi muzycznemu, opierającemu się na elektronicznym, jazzowym hip-hopie. Jego ostatnia studyjna płyta to „You’re Dead!” z 2014 roku. Ostatnio próbuje sił w świecie filmu – zrealizował surrealistyczne dzieło „Kuso”.