Flying Lotus zapowiada nowy album

10 grudnia 2013
ok. 1 minuta czytania

Flying Lotus jest obecnie jednym z bardziej zapracowanych muzyków. Wiosną artysta skomponował ścieżkę dźwiękową do niezależnego filmu „An Oversimplification of Her Beauty”, którego producentem wykonawczym był Jay Z. W lipcu swoją premierę miał album Thundercata, „Apocalypse”, nad którego brzmieniem czuwał właśnie Flying Lotus. Natomiast w październiku producent ogłosił, że pomaga Kendrickowi Lamarowi w przygotowaniach do trasy koncertowej z Kanye Westem. W międzyczasie FlyLo, jak nazywają go fani i krytycy muzyczni, znalazł jednak czas na pracę nad swoim autorskim materiałem.

Nowy krążek Flying Lotusa ukaże się w przyszłym roku. Artysta zdradził na swoim profilu w serwisie Twitter, że album jest już prawie gotowy do miksowania. Na płycie usłyszymy raperskie alter-ego Flying Lotusa, czyli Captaina Murphy. Album będzie miał jazzowy klimat. Muzyk potwierdził też, że nawiązał współpracę z Herbie Hancockiem, nie wiadomo jednak, czy efekty tej kooperacji pojawią się na nowym krążku.

Pod pseudonimem Flying Lotus nagrywa 30-letni Steven Ellison. Zadebiutował w 2006 roku albumem „1986”. Od tego momentu nowy krążek FlyLo pojawia się co dwa lata. Dyskografię producenta zamyka „Until the Quiet Comes” z 2012 roku. W 2012 roku Ellison zaczął również rapować jako Captain Murphy i w listopadzie ukazał się jego mikstejp, „Duality”.