Foo Fighters czekają na wojnę

14 stycznia 2021
ok. 1 minuta czytania

\”Waiting On A War\” to kolejny singiel z albumu \”Medicine at Midnight\”. Dave Grohl zadedykował utwór swojej córce, Harper. Artysta treść piosenki wyjaśnił w poście na Twitterze.

– Jako dziecko dorastające na przedmieściach Waszyngtonu zawsze bałem się wojny – napisał Dave Grohl. – Miałem koszmary z pociskami na niebie i żołnierzami na moim podwórku, najprawdopodobniej spowodowane napięciem politycznym na początku lat 80. i bliskością Kapitolu. Moją młodość spędziłem czując strach. Gdy ostatnio odwoziłem moją 11-letnią córkę do szkoły zapytała mnie: \”Tato czy będzie wojna?\” Zamarłem gdy popatrzyłem w jej niewinne oczy, bo zrozumiałem, że żyje ona w takim samym strachu jak ja 40 lat wcześniej.

Najnowszy album zespołu, \”Medicine at Midnight\”, ukaże się 5 lutego 2021 roku.

Foo Fighters to działająca od lat 90. grupa, która w swojej karierze sprzedała ponad 30 milionów płyt. Wśród ich największych przebojów znajdują się \”Learn to Fly\”, \”Everlong\”, \”Best of You\” czy \”The Pretender\”.

'Waiting On A War' out now. Listen here: https://t.co/9uyPXIqYBd#MedicineAtMidnight pic.twitter.com/cVBn4H5oMW— Foo Fighters (@foofighters) January 14, 2021