Foo Fighters przedstawiają \”Waiting on a War\”. Zobacz klip

19 stycznia 2021
ok. 1 minuta czytania

Dave Grohl zadedykował utwór swojej córce, Harper. – Jako dziecko dorastające na przedmieściach Waszyngtonu zawsze bałem się wojny – napisał Dave Grohl. – Miałem koszmary z pociskami na niebie i żołnierzami na moim podwórku, najprawdopodobniej spowodowane napięciem politycznym na początku lat 80. i bliskością Kapitolu. Moją młodość spędziłem czując strach. Gdy ostatnio odwoziłem moją 11-letnią córkę do szkoły zapytała mnie: \”Tato czy będzie wojna?\” Zamarłem gdy popatrzyłem w jej niewinne oczy, bo zrozumiałem, że żyje ona w takim samym strachu jak ja 40 lat wcześniej.

Wideo stanowi wizualne uzupełnienie treści piosenki. Na ekranie widzimy beztroskie dzieciaki, które radośnie spędzają czas, dopóki chciwi politycy nie wywracają wszystkiego do góry nogami, skazując ich na życie w mrocznych, ciężkich czasach. Za reżyserię odpowiada Paola Kudacki.

Najnowszy album zespołu, \”Medicine at Midnight\”, ukaże się 5 lutego 2021 roku.

Foo Fighters to działająca od lat 90. grupa, która w swojej karierze sprzedała ponad 30 milionów płyt. Wśród ich największych przebojów znajdują się \”Learn to Fly\”, \”Everlong\”, \”Best of You\” czy \”The Pretender\”.