Francja doceniła Iggy’ego Popa

26 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

W Miami na Florydzie, gdzie legendarny muzyk na co dzień mieszka, 24 marca wręczony mu został Order Sztuki i Literatury (Ordre des Arts et des Lettres), przyznawany przez ministerstwo kultury Francji. Doszło do tego podczas kameralnej uroczystości. Odznaczenie wręczył francuski konsul Clement Leclerc. Moment uwieczniono na zdjęciu, które następnie wrzucono na Instagrama Iggy’ego. Jest do zobaczenia tutaj.

Pop śpiewał po francusku na płytach „Preliminaires” oraz „Apres”.

Wcześniej Order Sztuki i Literatury otrzymali między innymi Bob Dylan, Meryl Streep, David Bowie, Leonardo DiCaprio, a z Polaków, chociażby Krystyna Janda i Andrzej Seweryn.

Iggy Pop niedawno ujawnił nową piosenkę, „Asshole Blues”, którą można sobie przypomnieć tutaj.

Singel ukazał się 21 kwietnia 2017 i jest częścią serii flexi dysków wytwórni Mag Mag.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, ojciec chrzestny punk rocka, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. Jego ostatnia płyta to „Post Pop Depression” z marca 2016 roku. Materiał jest efektem kooperacji Popa i Josha Homme z Queens of the Stone Age. Ostatnio nagrał z Dangerem Mouse’em nominowany do Złotego Globu numer „Gold” do tak samo zatytułowanego filmu z Matthew McConaugheyem.