Francuska przygoda Reni Jusis

19 lutego 2021
ok. 2 minut czytania

Reni Jusis – wokalistka kojarzona dotychczas ze sceną klubową i taneczną – szykuje w tym roku nowy akustyczny album. Pierwszą, singlową zapowiedzią projektu \”Je suis Reni – francuska przygoda Reni Jusis\” jest nastrojowa, liryczna interpretacja francuskiego dyskotekowego hitu z lat 80. \”Voyage Voyage\”. Za produkcję tej muzycznej podróży odpowiada Olek Świerkot (gitarzysta i producent współpracujący również z Dawidem Podsiadło i Kortezem). Utwór ilustruje nostalgiczny teledysk w reżyserii Katarzyny Sikorskiej, ze zdjęciami Arka Powałki, w którym Reni na przekór otaczającej nas zimowej aury, udaje się piechotą do lata.

Zdjęcia do teledysku \”Voyage Voyage\” powstały na plaży w Dębkach. Wideo jest impresją na temat samotnej podróży nad polskie morze.

– \”Voyage Voyage\” symbolizuje moją tęsknotę za podróżami mówi Reni Jusis. – Traktuję również ten utwór jako osobiste zaproszenie do samotnej wyprawy w nieznane. Nie miałam wcześniej odwagi by przeżyć taką podróż – tylko sama ze sobą, bez niczyjego towarzystwa i wsparcia. To, co kiedyś wydawałoby się największym dyskomfortem i wyzwaniem, dziś jawi się jako jedna z najbardziej fascynujących przygód w poszukiwaniu własnego Ja.

Fascynację kulturą francuską Reni wyniosła ze swojego domu rodzinnego. Od lat inspirowało ją francuskie kino i muzyka, szczególnie scena elektroniczna. Teraz, artystka postanowiła podzielić się swoimi retro inspiracjami z publicznością i nagrać album \”Je suis Reni – francuska przygoda Reni Jusis\”, który ukaże się jeszcze w tym roku. Pierwszą odsłoną projektu, jest live sesja z utworem \”Laisse tomber les filles\”, którą można znaleźć w serwisie YouTube od lipca zeszłego roku. Dziś, dokładnie na 121 dni przed rozpoczęciem lata, premierą \”Voyage Voyage\” Reni Jusis zachęca nas do podróży w nieznane. Bon voyage.