Frank Ocean, John Legend i Katy Perry na płycie Calvina Harrisa

10 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Longplay otrzymał tytuł „Funk Wav Bounces Vol. 1”, a jego premierę wyznaczono na 30 czerwca. Wśród gości na krążku usłyszmy takie gwiazdy jak Frank Ocean, Travis Scott, Kehlani, Future, Pharrell, Katy Perry, Big Sean, John Legend, Khalid, Migos, Schoolboy Q, Ariana Grande, Young Thug, D.R.A.M., Nicki Minaj, Lil Yachty, Jessie Reyez, PARTYNEXTDOOR czy Snoop Dogg. – Pracowałem z największymi gwiazdami naszego pokolenia – cieszy się na Twitterze producent. – Jestem na etapie miksów. Słucham tego materiału i nie wierzę, że stworzyliśmy coś takiego.

Szkocki DJ zaprezentował już wcześniej single „Slide” z udziałem Franka Oceana i tria Migos oraz „Heatstroke” z Arianą Grande, Pharrellem i Young Thugiem. Drugiego z numerów można posłuchać w serwisie Spotify. Z kolei tutaj znajduje się zapowiedź kolejnej piosenki, tym razem z udziałem Future’a i Khalida.

Calvin Harris został w 2016 roku uhonorowany nagrodą solista roku (Solo Artist of the Year), wcześniej zdobył dwie statuetki MTV Video Award za teledyski do hitów „How Deep Is Your Love” z Disciples oraz „This Is What You Came For” z Rihanną.

Szkot znalazł się na szczycie zestawienia najlepiej zarabiających DJ-ów minionego roku, które przygotował magazyn „Forbes”. W listopadzie 2014 roku ukazał się ostatni album Calvina Harrisa, „Motion”, który w Polsce pokrył się platyną. W lutym zaprezentował nowy singel „Slide” z udziałem Franka Oceana i tria Migos.