Freya Ridings prezentuje „Castles”

3 czerwca 2019
ok. 2 minut czytania

Freya Ridings postanowiła zatytułować swój debiutancki album po prostu „Freya Ridings”. Krążek trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 12 lipca 2019. Już teraz można posłuchać singla zapowiadającego wydawnictwo – „Castles”. Wcześniej wokalistka udostępniła utwory „Lost Without You”, „You Mean The World To Me” oraz „Blackout”.

– Jestem niezmiernie wdzięczna, że ludzie przychodzą na moje koncerty i entuzjastycznie reagują na piosenki – mówi Freya Ridings. – Czuję się zaszczycona, gdy słyszę od fanów, że moja muzyka pomogła im w różny sposób. Nagrałam album, z którego jestem bardzo dumna, ale nie zamierzam spocząć na laurach.

Ridings jest autorką 11 z 12 utworów na swoim debiucie. Jej bogaty w vibrato głos zachwyca, a gdy Freya przejmująco śpiewa o takich tematach jak wątpliwości, ból, żal i kruchość, od razu staje się jasne, czemu młoda wokalistka zbiera pochwały od takich gwiazd jak Taylor Swift, Florence Welch czy Lena Headey.

Ta ostatnia, odtwórczyni roli Cersei w „Grze o tron”, wyreżyserowała teledysk wokalistki do utworu „You Mean The World To Me”. W klipie zagrała koleżanka Headey z planu, Maisie Williams.

Ridings nagrywała debiutancki album z Gregiem Kurstinem (Adele, Sia, Liam Gallagher), Markiem Crewem (Bastille, Rag N Bone Man), Danem Nigro (Lewis Capaldi, Charli XCX) oraz Jimem E Stackiem (Vampire Weekend). Pozostali współpracownicy to Tom Elmhirst (Amy Winehouse, Lady Gaga, David Bowie) oraz Serban Ghenea (Ariana Grande, Halsey, One Republic).

Lista utworów – „Freya Ridings”:
1. Poison
2. Lost Without You
3. You Mean The World To Me
4. Castles
5. Love Is Fire
6. Holy Water
7. Blackout
8. Ultraviolet
9. Still Have You
10. Maps
11. Elephant
12. Wishbone