Fucked Up wystąpi w Krakowie

12 października 2009
ok. 1 minuta czytania

Zespół uformował się na początku 2001 roku w Toronto z inicjatywy facetów ukrywających się pod dziwacznymi i obrazoburczymi pseudonimami: 10,000 Marbles (gitara), Concentration Camp (wokal), Mustard Gas (bas) oraz Chrisa Colohana (znanego z Left For Dead/The Swarm czy nieistniejącego już Cursed). Później dołączyli Pink Eyes (wokal) oraz Mr. Jo (perkusja). Powołują się na inspirację m.in. polską sceną punkową lat 80.

Słyną zarówno z ostrych politycznie tekstów i bezkompromisowej muzyki, jak również niepohamowanego i równie ostrego zachowania scenicznego. Potężnych rozmiarów frontman, z lubością schodzi do publiczności w trakcie koncertu, o czym można było się przekonać podczas tegorocznej edycji festiwalu OFF w Mysłowicach.

Dyskografia kapeli zawiera ponad czterdzieści pozycji, w tym dwa albumy oraz liczne single, EP-ki i splity na wszystkich możliwych nośnikach. Ich druga pełnowymiarowa płyta, „The Chemistry Of Common Life” z 2008 roku, spotkała się z zachwytem dziennikarzy na całym świecie.

Informacje na temat biletów, wkrótce.