Futurystyczna Grimes śpiewa w „Cyberpunk 2077”

13 grudnia 2019
ok. 1 minuta czytania

Wokalistka premierowo zaprezentowała utwór zatytułowany „4ÆM” 12 grudnia podczas The Game Awards w Los Angeles. Piosenka należy do postaci Lizzy Wizzy – cyborgowej, megagwiazdy popu, której głosu użycza Grimes. Teraz nagranie „4ÆM” trafiło do sieci i można je sprawdzić poniżej.

21 lutego ukaże się nowa płyta Grimes „Miss_Anthropocene”. To połączenie dwóch słów. Mizantropa, czyli człowieka żywiącego niechęć do gatunku ludzkiego oraz antropocenu, czyli określenia obecnej epoki geologicznej zdominowanej działalnością człowieka.Wokalistka zapowiedziała, że każda piosenka będzie z płyty „ucieleśnieniem ludzkiej zagłady”.

Grimes to niestandardowa artystka, jedna z ciekawszych postaci współczesnego popu. W swej twórczości łączy hip-hop, elektronikę i nowoczesne R&B. Ostatnia, czwarta już płyta wokalistki to „Art Angels”, która miała premierę w listopadzie 2015 roku. Artystka nagrała też numer „Medieval Warfare” na soundtrack do filmu „Legion samobójców” i pomogła Janelle Monae na płycie „Dirty Computer”.

Akcja „Cyberpunk 2077”, jak można wywnioskować po tytule, toczy się w 2077 roku, w retrofuturystycznym Night City w Kalifornii. W grę zaangażowany jest również Keanu Reeves, którego głosem przemawia postać Johnny’ego Silverhanda. Premierę gry wyznaczono na 16 kwietnia 2020 roku.