G-Eazy na jedynym koncercie w Polsce

28 kwietnia 2016
ok. 2 minut czytania

G-Eazy powoli staje się postacią bardzo rozpoznawalną w środowisku hip-hopowym. Młody raper ma już na koncie trzy albumy, występy na takich festiwalach jak Lollapalooza czy Vans Warped Tour i współpracę m.in. z Hoodiem Allenem, 2 Chainzem, Snoop Doggiem i Lilem Waynem.

Pierwszy mikstejp rapera, zatytułowany „The Endless Summer”, pomógł mu się wybić za sprawą remiksu piosenki „Runaround Sue” autorstwa Diona DiMucci z 1961 roku. Piosenka stała się światowym hitem i zdobyła ponad 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. Po serii występów na Vans Warped Tour w 2012 roku G-Eazy wydał swoją pierwszą płytę, „Must Be Nice”, i udał się w kolejną trasę, supportując Lila Wayne’a. Na rozpoczęcie roku 2014 raper wyruszył w kolejną, tym razem headlinerską trasę po USA, promując swoją nową, jeszcze niewydaną płytę „These Things Happen”. Album ukazał się w końcu w czerwcu przez nakładem wytwórni RCA Records, znanej z współpracy z takimi wykonawcami jak A$AP Rocky, Sia, Justin Timberlake czy Bruno Mars. Album podbił listę R&B/Rap Billboardu, a także zdobył 3. miejsce na liście sprzedaży Billboard 200 z 265,000 sprzedanymi dotychczas kopiami. G-Eazy wyruszył na wyprzedaną światową trasę promującą album, From the Bay to the Universe, po czym zaczął pracę nad kolejną płytą.

4 grudnia 2015 roku G-Eazy wydał swoją najnowszą płytę, „When It’s Dark Out”, promowaną przez singel „Me, Myself & I” z gościnnym udziałem Bebe Rexhy. Płyta od razu spotkała się z pozytywnymi opiniami na całym świecie, otrzymując świetne recenzje od Billboardu, „The Guardian” czy Pitchforka. Album zadebiutował na 5. miejscu na liście sprzedaży Billboard 200 i na 1. miejscu na liście Top R&B/Hip-Hop Albums Billboardu, sprzedając ponad 263,000 w miesiąc, a niedługo później pokrył się złotem w USA. Również w Wielkiej Brytanii płyta była sukcesem, zdobywając 6. miejsce na liście UK’s Top 40 R&B.

W styczniu 2016 G-Eazy rozpoczął swoją drugą światową trasę koncertową, na której odwiedzi USA, Europę i Australię. Raper po raz pierwszy odwiedzi także Polskę.