Gaba Kulka już w poniedziałek

29 kwietnia 2009
ok. 1 minuta czytania

Na „Hat, Rabbit” w dwóch utworach zaśpiewał Czesław Mozil, w jednej kompozycji pojawił się także ojciec artystki wybitny skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

– Gabrieli talent wokalny, muzykalność i osobowość, po prostu nie mogą być nikomu obojętne… Jeśli ktoś narzeka na poziom polskiej sceny muzycznej, to najwyraźniej nie słyszał Gaby Kulki – tak o artystce mówi, Czesław Mozil.

Trzynaście utworów, które tworzą wydawnictwo Gaba zarejestrowała w styczniu w studiu Leszka Kamińskiego, następnie zmiksował je Marcin Bors po czym trafiły do masteringu do nowojorskiego Sterling Sound. W nagraniach towarzyszyło Gabie niezawodne trio Raalya w składzie Piotr Aleksandrowicz (gitara), Robert Rasz (perkusja) i Kornel Jasiński (bas). Dzięki współpracy znakomitych muzyków i producentów udało się uzyskać świeże i bardzo energetyczne brzmienie. Słychać to dobrze w piosence „Niejasności”, która jest singlem promującym album, i do której powstał genialny klip. Jego reżyserem jest związany między innymi z formacją Dick4Dick Maciej Szupica. Teledysk można zobaczyć w serwisie YouTube.

5 czerwca wokalistka zaprezentuje swój talent w warszawskiej Stodole.