Garbage w stylu Patti Smith

14 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Numer nosi tytuł „No Horses”. Nagranie wyróżnia się ostrym, syntetycznym brzmieniem. – Ten kawałek zaczął się od wspólnego jammowania – opowiada perkusista Butch Vig. – Nie było w zasadzie muzyki, tylko różne dziwne dźwięki, hałasy, zapętlenia. Shirley zaśpiewała do tego niesamowity wers i poszło. To strumień świadomości, bardzo w stylu Patti Smith.

Tekst powstał, gdy wokalistka, Shirley Manson, odwiedzała swe ojczyste strony, czyli Szkocję. – Przejeżdżałam przez szkockie wsie, w których było mnóstwo koni – opowiada. – I zaczęłam się zastanawiać, co się z nimi stanie, jak już nie będą potrzebne. Jak przestaną pracować. Ta piosenka jest moją wizją przyszłości, w której władze domagają się zniszczenia wszystkiego, co nie przynosi mnóstwa pieniędzy.

Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Zespół Garbage powstał w 1994 roku w Madison w stanie Wisconsin i bardzo szybko wyrósł na jedną z czołowych grup rockowych, w dużej mierze za sprawą charyzmatycznej wokalistki Shirley Manson. Na swoim koncie mają ponad 17 milionów sprzedanych płyt. Zadebiutowali w 1995 roku albumem „Garbage”, z którego pochodzą hity „Stupid Girl” czy „Only Happy When It Rains”. Druga płyta grupy – „Version 2.0” ukazała się w 1998 roku i otrzymała 2 nominacje do nagród Grammy.