Geoff Tate nie będzie głosem Queensrÿche

7 maja 2014
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że od pewnego czasu na rynku funkcjonują dwa zespoły pod tą nazwą. Pierwszy, na którego czele stoi nowy wokalista Todd La Torre oraz pozostali członkowie formacji. W skład drugiego wchodzi Geoff Tate, oryginalny frontman kapeli i dobrani przez niego muzycy.

Jak informowaliśmy wcześniej, to zespół z La Torre jako frontmanem będzie używał starej nazwy, Tate z kolei miał występować pod szyldem „The Voice of Queensrÿche”. Teraz ogłoszono oficjalnie, że Geoff będzie mógł wykorzystywać nazwę Queensrÿche tylko przez dwa lata – później będzie zobligowany z niej zrezygnować całkowicie. We wszelkich materiałach promocyjnych, słowo Queensrÿche będzie musiało być napisane dwa razy mniejszą czcionką niż jego nazwisko. Wokalista będzie mógł natomiast na wyłączność wykonywać w całości na koncertach albumy „Operation: Mindcrime” i ” Operation: Mindcrime II”.

Ostatni, imienny krążek Queensrÿche ukazał się w czerwcu 2013 roku. Tate, wraz ze swoją wersją grupy w kwietniu zeszłego roku zrealizował longplay „Frequency Unknown”.