George Michael: Band Aid 2 to nieczyste zagranie

27 lutego 2003
ok. 1 minuta czytania

– Mam nadzieję, że nie dojdzie do Band Aid 2 – powiedział wokalista, który przy okazji ostatniej ceremonii Brit Awards współpracował z Ms. Dynamite nad antywojenną przeróbką swojego hitu „Faith”. – Taki projekt już się po prostu nie uda. To nie jest to samo, co nagranie utworu, żeby wesprzeć głodujących Etiopczyków. Liczę, że osoby z przemysłu muzycznego będą trzymać się z daleka od tego typu pomysłów, bo to nie jest czyste zagranie.

Michael zauważył, że w przedsięwzięcie zamieszani są „bardzo młodzi ludzie”, którym „brakuje wiedzy o świecie polityki”. Artysta dodał również, że stracił wiarę w premiera Wielkiej Brytanii, Tony’ego Blaira. – Bardzo martwi mnie, iż postawa Blaira daleka jest od idealizmu, który kiedyś prezentował – stwierdził wokalista. – Już nie zagłosowałbym na niego powtórnie.

Przypomnijmy, że Lee Ryan chce nagrać antywojenną piosenkę „Stand Up As People” z udziałem m.in. Kylie Minogue i Justina Timberlake’a. Zebrane dzięki singlowi pieniądze zostałyby przeznaczone dla organizacji typu Warchild – dla dzieci poszkodowanych w wyniku wojny. Członek Blue postanowił stworzyć projekt na miarę legendarnego Band Aid, który w 1984 nagrał przebój „Do They Know It’s Christmas”. Zyski z tego przedsięwzięcia wsparły głodujących mieszkańców Etiopii.