George Michael jak żywy. Zobacz nowy teledysk

18 października 2017
ok. 2 minut czytania

Jak wiadomo nagranie dokończono już po śmierci wokalisty. By uczcić jego pamięć, w klipie wykorzystano archiwalne materiały, głównie są to zmontowane ujęcia z dotychczasowych teledysków jak „Faith”, „Outside” czy „Father Figure”.„Fantasy” jest efektem współpracy George’a Michaela i Nile’a Rodgersa.

Nagrany pod koniec lat 80. utwór „Fantasy” miał się oryginalnie znaleźć na drugiej studyjnej płycie George’a Michaela „Listen Without Prejudice Vol.1”. Co więcej, mógł to być nawet singel… ale z różnych powodów „zaginął w akcji” podczas wybierania ostatecznych utworów na tracklistę. Skończył jako b-side amerykańskiej wersji singla „Freedom! ’90” i brytyjskiej edycji „Waiting For That Day”. Ale zawsze był jednym z ulubionych numerów George’a, wykonywanym m.in. podczas trasy „Cover To Cover” w 1991 roku, gdzie każdy z widzów na swoim siedzeniu znajdował darmową kasetę z tym utworem. „Fantasy” wróciło też do koncertowej setlisty dekadę później podczas trasy „25 Live Tour”.

Kiedy na początku 2016 roku George planował reedycję „Listen Without Prejudice Vol.1” wraz z niedostępnym wcześniej komercyjnie koncertem MTV Unplugged, „Fantasy” było pierwszym i oczywistym wyborem na singel promującego to wydawnictwo. George skontaktował się z Nile’em Rodgersem, liderem grupy Chic i producentem przebojów takich gwiazd jak David Bowie, Madonna czy ostatnio także Daft Punk, aby „tchnął w utwór jeszcze więcej brzmienia funk, niż ten już w sobie miał”.

Legendarny muzyk zespołu Chic przyznał, że po śmierci wokalisty postanowił kontynuować prace nad nagraniem i jest z niego bardzo zadowolony.

1 listopada na antenie Canal+ wyemitowany zostanie dokument „George Michael: Freedom”. Dzieło skupia się na kluczowych momentach w karierze wokalisty, a przede wszystkim na okresie wydania albumu „Listen Without Prejudice Vol. 1”. Na potrzeby filmu przeprowadzono wywiady z modelkami, które wystąpiły w nakręconym przez Davida Finchera teledysku „Freedom! 90”, czyli Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford, Tatjaną Patitz i Lindą Evangelistą. Ponadto usłyszymy wypowiedzi takich gwiazd, jak Stevie Wonder, Elton John, Ricky Gervais, Nile Rogers, Mark Ronson, Tracey Emin, Liam Gallagher, Mary J. Blige, Jean Paul Gaultier, James Corden i Tony Bennett.

George Michael zmarł 25 grudnia 2016 roku. Miał 53 lata.

Anglik naprawdę nazywał się Georgios Kyriacos Panayiotou. Zasłynął występując w duecie Wham!, który współtworzył z Andrew Ridgeleyem. Wśród hitów formacji były „Wake Me Up Before You Go-Go”, „Everything She Wants” czy „Careless Whisper”.