George Michael – \”Twenty Five\”

11 listopada 2006
ok. 1 minuta czytania

Dwupłytowa kompilacja jest podsumowaniem dotychczasowej działalności, ale i przywołaniem sukcesów jednego z najbardziej wyrazistych popowych artystów ostatniego dwudziestolecia. Michaelowi udało się stworzyć całkiem pokaźny katalog przebojów, było zatem z czego wybierać. Tych najważniejszych i najbardziej znanych piosenek – od czasów duetu Wham! po ostatnie solowe dokonania – zebrał w sumie 29.

Oprócz zestawu podstawowego, czyli takich utworów, jak \”Careless Whisper\”, \”Freedom\”, \”Father Figure\” czy \”Faith\”, Anglik przygotował również dwa premierowe nagrania: \”An Easier Affair\” i \”This Is Not Real Love\”. Gościnnie pojawili się Mutya z grupy Sugababes oraz Paul McCartney, z którym wokalista stworzył nową wersję swojego hitu sprzed lat – \”Heal The Pain\”.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej składanki z przebojami Michaela, \”Ladies & Gentlemen: The Best of\” z 1998 roku, również i tym razem album został podzielony na dwie części. Pierwsza zawiera dynamiczne, taneczne kawałki (m.in. radiową wersję \”Flawless\”), druga natomiast jest zbiorem ballad. Kompozycje zostały ułożone chronologicznie, więc słuchając ich możemy obserwować artystyczną przemianę naszego bohatera – z beztroskiego idola nastolatek w znudzonego show biznesem gwiazdora w wieku średnim.

Ciekawa historia.