Giorgio Moroder remiksuje „Tony’s Theme” z „Człowieka z blizną”

11 grudnia 2013
ok. 1 minuta czytania

Film Briana De Palmy oraz ścieżka dźwiękowa pod tym samym tytułem ukazały się 30 lat temu, w grudniu 1983 roku. Moroder wyprodukował wszystkie kawałki, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej. Z okazji okrągłej rocznicy muzyk postanowił odświeżyć własną kompozycję „Tony’s Theme”.

– Chciałem dodać coś tajemniczego, bo postać Tony’ego Montany jest bardzo złożona i ma w sobie coś nieodgadnionego, pochodzącego prosto z Kuby – tłumaczył 73-letni producent.

Najnowszego remixu autorstwa Giorgio Morodera można posłuchać na SoundCloud.

Włoski muzyk w ostatnich miesiącach wziął też na warsztat przebój „Love To Love You Baby”, wykonywany przez Donnę Summer, a także utwór „Forever” zespołu Haim, którego remix zaprezentował w ubiegłym tygodniu.

Giorgio Moroder przypomniał o sobie za sprawą ostatniej płyty Daft Punk „Random Access Memories”, na której znalazł się przygotowany wspólnie z francuskim duetem utwór „Giorgio by Moroder”. W niedalekiej przyszłości oczekuje się również zapowiedzianych niedawno wspólnych nagrań Morodera z Nilem Rodgersem, który również pojawił się na ostatnim krążku Daft Punk.

Ostatni album w dorobku autora ścieżki dźwiękowej do „Człowieka z blizną” to „Moroder and Moroder Art Show” z 1998 roku.