Gitarowy Rekord Guinnessa już za kilka dni

24 kwietnia 2013
ok. 2 minut czytania

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji imprezy będzie Jennifer Batten, gitarzystka Michaela Jacksona. Ta niezwykle charyzmatyczna artystka dołączyła do jego grupy w 1987 roku przy okazji trasy koncertowej „Bad” i została w zespole już do 2009 roku. Jest uważana za współtwórcę scenicznego sukcesu króla popu.

W tym roku do Wrocławia przyjedzie także John Corabi, który w latach 1992-97 był głównym wokalistą i gitarzystą Mötley Crüe. – Corabi każdy tekst potrafi zaśpiewać tak przekonująco, jakby pochodził z głębi jego serca – pisał o nim dziennikarz magazynu „Rolling Stone”.

Do gitarzystów próbujących pobić Rekord Guinnessa dołączy też Bruce Kulick. W latach 70. współtworzył zespół Meat Loaf, był założycielem grupy Blackjack, którego wokalistą został Michael Bolton, wtedy jeszcze występujący pod prawdziwym nazwiskiem – Michael Bolotin. Jego dwunastoletnia (1984–1996) współpraca z zespołem Kiss zaowocowała serią złotych i platynowych płyt oraz światowymi trasami koncertowymi.

Wśród zaproszonych gości będzie też grupa Beasto Blanco. Projekt powstał w 2012 roku jako połączenie sił 3 muzycznych ikon, współpracujących m.in z Alice Cooperem, Lou Reedem, Simple Plan czy Iron Maiden.

Na scenie pojawi się także Jimi Hendrix bałałajki, czyli Alexey Arkhipovsky. Na swoim 3-strunowym folkowym instrumencie gra klasyki muzyki poważnej jak i rocka, a jego koncerty to popis wirtuozerii i dowcipu.

W tym roku gitarzyści będą mogli uczestniczyć także w 2 niesamowitych ucztach gitarowych. Pierwszą z nich jest Fiesta Flamenco. W jej programie znajdą się koncerty zespołów Danza del Fuego oraz Ritmo Emoción, które przeniosą publiczność w świat energetycznych latynoskich klimatów. Zaraz po nim odbędzie się Fingerstyle Night, podczas której wystąpi amerykański mistrz tego gatunku Preston Reed oraz znany z polskiego talent show Piotr Restecki.

Polskich gitarzystów reprezentować będą m.in: Wojciech Pilichowski (funk-bass), Partyzant (tapping dwuręczny), Wojciech Hoffmann (Turbo) (rock), Krzysztof Pełech (gitara klasyczna), Krzysztof Misiak (jazz-rock), Mietek Jurecki (ex-Budka Suflera) (rock bass), Bartek Miarka (blues), muzycy Oddziału Zamkniętego oraz pomysłodawca imprezy, Leszek Cichoński.

Więcej informacji na temat imprezy, w tym jej pełny program znaleźć można na stronie heyjoe.pl.