Gitarzysta Pixies na odwyku. Trasa aktualna

16 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Muzyk ma problemy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, więc przez co najmniej 30 dni będzie leczył się w specjalistycznym ośrodku, jak podaje kapela na oficjalnej stronie.

– To najlepsza rzecz, jaką Joey mógł zrobić i jesteśmy z niego dumni – czytamy w komunikacie. – Prosimy fanów, by wspierali Joeya w drodze do wyzdrowienia.

W dalszej części kapela zapewnia, że nadal zamierza w pełni wywiązać się z planowanych na listopad i grudzień zobowiązań koncertowych w Wielkiej Brytanii i Europie. Leczenie Santiago wpłynie jednak na inne aktywności bandu mające na celu promocję nowej płyty.

16 listopada Pixies zaplanowali koncert w poznańskiej Arenie. Bilety dostępne są cenach od 179 zł w sieci Eventim.

Longplay „Head Carrier” ukaże się 30 września. Materiał powstawał w studiach RAK w Londynie. W nagraniach udział brała nowa basistka, Paz Lenchantin. Nad brzmieniem czuwał Tom Dalgety.

Oto tracklista:
„Head Carrier”
„Classic Masher”
„Baal’s Back”
„Might As Well Be Gone”
„Oona”
„Talent”
„Tenement Song”
„Bel Esprit”
„All I Think About Now”
„Um Chagga Lagga”
„Plaster Of Paris”
„All The Saints”

Pixies to czołowi przedstawiciele alternatywnego rocka. Wśród ich fanów byli David Bowie, Thom Yorke czy Kurt Cobain, a najważniejsze utwory grupy to „Monkey Gone to Heaven”, „Here Comes Your Man”, „Velouria”, „Letter to Memphis” czy „Where Is My Mind?”. Poprzedni krążek ekipy z Bostonu to „Indie Cindy” z kwietnia 2014 roku.