Glaca już śni z My Riot

6 kwietnia 2011
ok. 2 minut czytania

Obraz wyreżyserowany przez Mikołaja Góreckiego i Glacę powstał we współpracy polsko-amerykańskiej. Dzieło łączy przestrzenie miejskie słonecznego Oakland w Kalifornii i Warszawy.

– Dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób oddajemy wam kawałek życia i czegoś mocno prawdziwego – komentuje Glaca. – Myślę, że ten obraz wyróżnia duża szczerość i naturalność. Opowiadamy tę samą historię na różnych płaszczyznach. Te różne rzeczywistości w klipie mają chropowaty, życiowy charakter.

Wideo do kawałka stanowi też swoisty hołd dla ulicznych artystów.

– Połączeniem przestrzeni Warszawy i Oakland chcemy pokazać, że naszym głównym celem jest przełamywanie barier, pragnienie wolności jednostki i prawo do odważnych deklaracji artystycznych na ulicach miast całego świata – wyjaśnia. – I nie mówimy o wandalizmie. Chcemy żeby nasze działania prowokowały do myślenia, interpretacji i kreatywności. (…) Wydarzenia ostatnich dni w Warszawie związane z zamalowaniem części graffiti na murze przy Służewcu pokazały, że w obliczu niszczenia sztuki ulicznej, w jej obronie, tysiące ludzi jest gotowych do wyrażenia swojego sprzeciwu. Naszym wideo chcemy oddać hołd i szacunek wszystkim ulicznym artystom.

Wokalista nawiązuje do wydarzenia, kiedy to w miejscu graffiti na murze otaczającym Tor Wyścigów Konnych miała powstać reklama Adidasa i część muru została zamalowana czarną farbą, a dojście do niej zagrodzone barierkami.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Teledysk zrealizowało Better Film Productions. Za zdjęcia odpowiadają Tomek Augustynek, Yoram Savion/ Yak Films, Bartek Cierlica i Mikołaj Górecki. Autorami scenariusza są Glaca, Mikołaj Górecki i Yoram Savion.

Przez ostatnie dwa lata pobytu w L.A., Glaca pracował też nad projektem Serce, który powołał do życia wspólnie z Toshi Kasai (producentem płyt m.in. Melvins, Fripp&Adam Jones, Red Sparrows) i nad nagraniami dla M.T.Void, stworzonym wspólnie z basistą zespołu Tool, Justinem Chancellorem.