Glenn Danzig gra dla żywych trupów

23 listopada 2014
ok. 1 minuta czytania

Nie jest jednak jeszcze pewne, czy utwór wybrzmi w serialu. – Nie wiem, czy pojawi się w którymś z nadchodzących odcinków – wyjaśnia lider Danzig. – Próbują znaleźć miejsce dla tego numeru. Na pewno jednak znajdzie się na soundtracku. Tak naprawdę napisałem tę piosenkę, bo jestem fanem serialu. Pomyślałem więc, że ją nagram i sprawdzę, czy ją wykorzystają. Mój prawnik, Peter, powiedział mi później o soundtracku, że wzięli moje nagranie i że bardzo im się podobało.

W najnowszej odsłonie cyklu stacji AMC śledzimy dalsze losy grupy Ricka (Andrew Lincoln), po tym jak uciekają z rzekomego schronienia, Terminus.

Premierowy odcinek piątej odsłony obejrzało w telewizji AMC 17,3 milionów widzów. Tak jak miało już to miejsce w przypadku poprzednich sezonów, został on podzielony na dwie części. Emisja pierwszych ośmiu odcinków trwa obecnie, kolejne powrócą 8 lutego.

W produkcji poza Lincolnem występują Danai Gurira (Michonne), Norman Reedus (Daryl Dixon), Melissa McBride (Carol Peletier), Steven Yeun (Glenn Rhee) i Lauren Cohan (Maggie Greene).

W Polsce „Żywe trupy” można oglądać na kanale Fox.

W czerwcu 2010 roku ukazał się ostatni longplay metalowego zespołu Danzig, „Deth Red Sabaoth”.