Gojira już w styczniu na dwóch koncertach w Polsce

1 lipca 2021
ok. 2 minut czytania

Francuska Gojira to jedna z największych nazw we współczesnym metalu. Kiedy już się wydawało, że rozwój gatunku wyhamował, bracia Duplantier – wokalista i gitarzysta Joe oraz perkusista Mario, wspierani przez gitarzystę Christiana Andreu i basistę Jean-Michela Labadie – dowiedli, że ta muzyka nie ma granic. Połączyli żywioły, które wcześniej się nie spotykały, uzyskując unikalny stop death metalu, groove metalu i progmetalu. Wymyślone to jest z taką śmiałością i zagrane z takim feelingiem, że Gojira nie zapoczątkowała nowego trendu tylko dlatego, że nie sposób za nimi nadążyć. To klasa sama w sobie, potwierdzana tak wybitnymi albumami, jak \”The Way of All Flesh\”, \”L\’Enfant Sauvage\” i \”Magma\” oraz porywającymi koncertami. Ich najnowsza płyta – \”Fortitude\” – dała zespołowi awans do czołówki już nie tylko metalu, ale po prostu współczesnego rocka, a wszystko to bez chodzenia na kompromisy, bez zbaczania z raz wybranej drogi.

Alien Weaponry to również dla metalu odkrycie zupełnie nowych terytoriów. Trio zabierze was w wyprawę na drugą półkulę, do Nowej Zelandii, gdzie udało im się zespolić thrash metal z maoryskim tańcem wojennym. Ich debiutancki album \”Tū\” jest znakomity, ale dopiero seria koncertów na europejskich festiwalach uświadomiła wszystkim, z jaką siłą mamy do czynienia. We wrześniu 2021 idą za ciosem, wydając płytę zatytułowaną \”Tangaroa\”.

Employed To Serve – post-hardcore, nu metal i thrash żyją zaskakująco zgodnie w tej muzyce, ale jej nastrój jest zdecydowanie bojowniczy. To brytyjski kwintet, na froncie którego stoi kipiąca wściekłością wokalistka Justine Jones. Korzystając z wymuszonej przez zarazę przerwy od intensywnego koncertowania, Employed To Serve skończyli pracę nad swoim czwartym materiałem, następcą świetnego \”Eternal Forward Motion\” – i nie zawahają się go użyć.

Koncerty odbędą się:

27 stycznia 2022 – Wrocław \”A2\”
Ceny biletów:
169 zł – przedsprzedaż
190 zł – w dniu koncertu

28 stycznia 2022 – Kraków \”Tauron Arena Kraków\”
Ceny biletów:
189 zł – siedzące A
149 zł – siedzące B
169 zł – stojące płyta
W dniu koncertu +21 zł drożej.

Przedsprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek – 5 lipca, o godzinie 11:00 na:
– SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)
– eBILET.pl
– EVENTIM.pl