Gojira walczy o plemiona Amazonii

26 marca 2021
ok. 2 minut czytania

Towarzyszący nagraniu teledysk w reżyserii Charlesa De Meyera można obejrzeć na YouTube. De Meyer współpracował z różnymi filmowcami (Vincent Moon, Hauxplay, Jennifer Kumiko Hayashi i Midia Ninja), by pokazać pozbawione filtrów życie i zmagania zagrożonych plemion Amazonii.

W utworze \”Amazonia\” Gojira porusza problem lasów amazońskich i zagrożonych społeczności zamieszkujących te tereny. Ludowe instrumenty połączone z metalowym groove\’em malują zielone krajobrazy, ale temat daleki jest od idylli. – Największy cud świata/Płonie i ginie – słyszymy Joe Duplantiera. Cały zysk z singla wesprze pozarządową organizację The Articulation of Indigenous Peoples of Brazil (APIB), która walczy o prawa zagrożonych plemion Amazonii.

Nie tylko piosenka i teledysk, mają pomóc w zebraniu środków na APIB. Poprzez platformę Propeller, Francuzi prowadzić będą trwającą miesiąc kampanię charytatywną, w ramach której na aukcję wystawiane są unikatowe przedmioty od zespołu i ich przyjaciół. Pod młotek trafi wygrawerowana gitara Joe Duplantiera, ponadto bas Roberta Trujillo z Metalliki z grawerunkiem wykonanym przez jego żonę, artystkę, Chloe. Na sprzedaży wstawiono również zdjęcie Randy\’ego Blythe\’a z Lamb of God, limitowany kask motocyklowy Rockhard Slayer i wiele innych przedmiotów. Co tydzień dodawane będą kolejne przedmioty. Aktualną listę można znaleźć tutaj. Gojira przygotowała również limitowaną grafikę z myślą o APIB. Pierwszych 500 osób, które kupi plakat otrzyma wersję ze swym imieniem dodanym do projektu grafiki.

– Apelujemy o jedność – mówi Duplantier. – Muzyczna społeczność może wiele zdziałać, jeśli zjednoczy się w jakimś ważnym celu – takim jak ten. Wielu przyjaciół, wspaniałych artystów, wiele zespołów dołączyło bez wahania przekazało swe instrumenty. To wspólny wysiłek.

Gojira 3 czerwca zagra na Mystic Festivalu w Gdańsku.