Goldie niczym reżyser

19 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Longplay ukaże się 16 czerwca nakładem Cooking Vinyl. Na pierwszy singel Anglik wybrał „I Adore You” z udziałem Ulterior Motive. Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Wśród gości na albumie znajdą się Natalie Duncan, Terri Walker, Tyler Lee Daly, Natalie Williams, José James, Naomi Pryor i żona Goldiego, Mika Wassenaar Price.

– Na muzykę często patrzę nie jako producent, ale jako reżyser – opowiada Goldie. – Zbierasz inżynierów, wykonawców, aranżerów i z ich pomocą tworzysz coś wyjątkowego, magicznego. To niczym alchemia. Nuty, muzyka, teksty, wszystko mam w głowie, trzeba tylko połączyć te elementy i powołać do życia skończony utwór. Zawsze inspirują mnie wielcy reżyserzy jak Stanley Kubrick czy Paul Thomas Anderson. Zaczynają od wizji, a potem angażują aktorów, operatorów, montażystów, by stworzyć film.

Podzielone na dwie części dzieło zawierać będzie 16 numerów. Oto ich tytuły:
]
The Journey Man Part One:

01 Horizons
02 Prism
03 Mountains
04 Castaway
05 The Mirrored River
06 I Adore You – Goldie vs. Ulterior Motive
07 I Think Of You
08 Truth (ft. José James)

The Journey Man Part Two:

09 Redemption
10 Tu Viens Avec Moi?
11 The Ballad Celeste
12 This Is Not A Love Song
13 The River Mirrored
14 Triangle
15 Tomorrow’s Not Today
16 Run Run Run

Goldie po raz pierwszy zyskał rozgłos jako twórca graffiti, którym pojedynkował się z późniejszym założycielem formacji Massive Attack. Jako aktora odkrył go David Bowie, co doprowadziło do współpracy z Guyem Ritchie i roli w „Świat to za mało” – jednej z filmowych części przygód Jamesa Bonda.

Muzyczną karierę rozpoczął w 1991 roku. Zadebiutował w 1992 roku płytą „Darkrider” wydaną pod szyldem Reinforced. Rozgłos przyniósł mu jednak dopiero longplay „Timeless” z 1995 roku, który rozszedł się w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy.