Gonjasufi i Three Trapped Tigers na Festiwal Tauron Nowa Muzyka

15 czerwca 2010
ok. 1 minuta czytania

Gonjasufi to kompozytor, poeta, piosenkarz, raper, DJ, nauczyciel jogi i posiadacz imponujących dredów. Mieszka na pustyni Mojave pod Las Vegas, jest zdeklarowanym wyznawcą sufizmu (mistycznego nurtu islamu) i nałogowcem po odwyku. Ale to tylko niektóre z licznych przymiotów Sumacha Ecksa, bo tak naprawdę nazywa się Gonjasufi. Obecnie znany jest przede wszystkim jako pierwszorzędny muzyk i nadzieja wytwórni Warp. Po raz pierwszy świat zwrócił na niego uwagę przy okazji płyty „Los Angeles” Flying Lotusa, ale Ecks jest obecny na scenie muzycznej znacznie dłużej, bo od początku lat 90.

Skład imprezy uzupełnia trio Three Trapped Tigers, które tworzą: Tom Rogerson (fortepian, klawisze, wokal), Matt Calvert (gitara, syntezatory, elektronika) i Adam Betts (perkusja). Ten młody, porównywany do Battles i Squarepushera zespół pochodzi z Londynu i ma na koncie trzy znakomicie przyjęte EP-ki.

Wcześniej udział zapowiedzieli m.in. Autechre, Lou Rhodes, Gaslamp Killer, Mary Ann Hobs, Jaga Jazzist, King Midas Sound, kidkanevil, Floating Points, Bonobo Live Band czy Pantha Du Prince.

Sprzedaż biletów odbywa się za pośrednictwem Ticketpro.pl i Ticketportal.pl.