Goran Bregović w Warszawie

12 lutego 2008
ok. 1 minuta czytania

Ambasador muzyki bałkańskiej z pomocą blisko 40 artystów przedstawi polskiej publiczności zarówno nowy repertuar, jak i najsłynniejsze, uwielbiane w naszym kraju przeboje „Kalasnijkov”, „Ederlezi” i „Mesecina”.

Muzyka Bregovića to synteza cygańskich rytmów i europejskich akordów. Bardzo charakterystycznym rysem jego utworów jest zapadające w pamięci ciepłe brzmienie orkiestry dętej i tradycyjna wielogłosowość.

Twórca zasłynął dzięki współpracy z reżyserem, Emirem Kusturicą, czego owocem były filmy „Czas Cyganów”, „Arizona Dream” i „Underground”. Za muzykę do tego ostatniego, Bregović otrzymał Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes w 1995 roku.

Bilety na show dostępne są w cenach 190 złotych, 150 złotych, 120 złotych, 90 złotych, 60 złotych oraz VIP 250 złotych. Do nabycia w bileteriach EMPiK-u, sieciach sklepów Media Markt i Saturn oraz salonów multimedialnych Kolporter i Selectours, a także kasach Sali Kongresowej. W Internecie mnożna je kupić za pośrednictwem Ticketonline.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i Ebilet.pl