Gordon Haskell znów w Polsce

23 sierpnia 2013
ok. 2 minut czytania

Początki jego kariery sięgają lat 60., kiedy współpracował z wieloma zespołami, między innymi psychodelicznym Les Fleur De Lys, dzięki któremu zyskał rozgłos. Zespół ten kilkakrotnie występował z Jimim Hendriksem, a sam Haskell przez krótki okres dzielił z nim mieszkanie. Pod koniec lat 60. Gordon wydał pierwszy solowy album, zatytułowany „Sail In My Boat”. W roku 1970 wstąpił w roli basisty i wokalisty supergrupy King Crimson, z którą nagrał dwie płyty „In The Wake Of Poseidon” i „Lizard”. Oba krążki uważa się za najlepsze w historii zespołu. Wkrótce po tym jednak muzyk porzucił King Crimson i już w 1972 nagrał kolejny solowy album, by na prawie 30 lat zniknąć ze sceny muzycznej.

W tym czasie Gordon Haskell grał w klubach i barach w całej Europie. Początkowo głównie w Danii, później jednak wrócił do ojczystej Anglii. W 2001 roku w wielkim stylu odbył się jego powrót na międzynarodową scenę muzyczną. Nagrany za ledwie 200 funtów przebój „How Wonderful You Are” błyskawicznie wbił się na szczyty brytyjskich list przebojów i do tej pory jest utworem najczęściej granym na prośbę słuchaczy w historii BBC Radio 2.

Rok później ukazał się album „Harry’s Bar”, promowany singlem „How Wonderful You Are”. Album składa się głównie z folk-rockowych ballad, w których sentymentalnie pobrzmiewa jazz.

2006 roku Gordon opuścił Anglię i zamieszkał w Grecji, skąd pochodzili jego przodkowie. Na jednej z wysp samodzielnie wybudował dom i od tamtej pory utrzymuje się z plonów własnego ogrodu i owoców jakie daje praca własnych rąk.

Muzyk odwiedzał Polskę już kilkakrotnie, klub Stodoła będzie miał jednak przyjemność gościć go po raz pierwszy.

Bilety w cenie:
parter kat I – 88 zł
parter kat II – 95 zł
balkon tylni – 95 zł
balkon boczny – 105 zł

Do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 – Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club). Sprzedaż internetowa: Stodola.pl, eBilet.pl , Eventim.pl, Ticketpro.pl.