Gorillaz z Robertem Smithem

8 września 2020
ok. 1 minuta czytania

Tym razem razem z kreskówkowymi artystami współpracował Robert Smith z The Cure. – Już wkrótce na \”Song Machine\”… @RobertSmith – czytamy w lakonicznym wpisie na Twitterze.

Tytuł piosenki ani data premiery nie zostały ujawnione.

Projekt \”Song Machine\” rozpoczął się w styczniu 2020 roku. W jego ramach fani poznali już utwory \”Momentary Bliss\” (feat. slowthai i Slaves), \”Désolé\” (featuring Fatoumata Diawara), \”Aries\” (feat. Peter Hook and Georgia), \”Friday 13th\” z Octavianem oraz \”PAC-MAN\” ze ScHoolboyem Q.

Pomysł na wirtualny zespół Gorillaz narodził się w głowie Damona Albarna i Jamiego Hewletta. Od 1998 roku formacja sprzedała blisko 20 milionów albumów i singli na świecie. Na koncie ma przeboje \”Clint Eastwood\”, \”Feel Good Inc.\” czy \”Dare\”. Najnowszy longplay, \”The Now Now\”, ukazał się 29 czerwca 2018.

Dowodzony przez Roberta Smitha The Cure to jeden z najbardziej kultowych zespołów na świecie. Ich debiutancki album \”Three Imaginary Boys\” ukazał się w 1979 roku. Pomiędzy post-punkiem, gotykiem, new wave, popem i psychodelią, The Cure mocno wpłynęli na kilka muzycznych pokoleń. Najważniejsze z płyt formacji to \”Faith\” (1981), \”Pornography\” (1982) i \”Disintegration\” (1989). Wśród najpopularniejszych piosenek The Cure znajdują się \”Let\’s Go to Bed\”, \”Just Like Heaven\”, \”Lovesong\” i \”Friday I\’m in Love\”. Dorobek grupy zamyka longplay \”4:13 Dream\” z 2008 roku.

Coming up on Song Machine… It's @RobertSmith