Grammy: Beyoncé wśród najlepszych gwiazd pop, rock, rap i urban

7 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Amerykańska wokalistka walczy o prestiżowe statuetki w kategoriach najlepsze solowe wykonanie pop, najlepsza rapowa/śpiewana kooperacja, najlepsze wykonanie rockowe i najlepszy album w stylu współczesnego urban. 35-latka jest pierwszą artystką, która w jednym roku rywalizuje w 4 różnych muzycznych gatunkach. Co ciekawe, w kategorii najlepsze wykonanie rockowe kontrkandydatami są Disturbed z „The Sound of Silence”, Twenty One Pilot z „Heathens”, Alabama Shakes z „Joe (Live From Austin City Limits)” i David Bowie z „Blackstar”.

Gwiazda ogólnie otrzymała 9 nominacji, co w całej jej karierze daje liczbę 62 nominacji. Tym samym stała się rekordzistką wśród kobiet-artystek, pokonując Allison Krauss.

Pod tym adresem można obejrzeć wideo do piosenki „Hold Up”, które ma szansę na Grammy w kategorii najlepsze solowe wykonanie pop.

Beyoncé karierę zaczynała jako członkini żeńskiej grupy R&B, Destiny’s Child. Od 2003 roku działa na własny rachunek i jest dziś jedną z najpopularniejszych, najbardziej wpływowych gwiazd popu/R&B. Na koncie ma 6 studyjnych albumów. Ostatni z nich, „Lemonade”, miał premierę 23 kwietnia 2016 roku. W ciągu blisko 20 lat na scenie Amerykanka sprzedała ponad 100 milionów płyt jako solistka i 60 milionów z Destiny’s Child. Za swą twórczość dotąd zdobyła 20 statuetek Grammy.