Grateful Dead i Martin Scorsese w Amazonie

19 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Trwający cztery godziny film zatytułowany został „Long Strange Trip”, a jego reżyserem jest Amir Bar-Lev („The Tillman Story”). Amazon przedstawi produkcję jako 6-odcinkowy miniserial na platformie Amazon Prime. Premiera zapowiedziana została na 26 maja.

Grupa Grateful Dead powstała w 1965 roku z San Francisco. W swej twórczości łączyła rock, folk, bluegrass, blues, reggae, country, jazz, psychedelię i space rock. Na całym świecie rozeszło się ponad 35 milionów płyt bandu. Zespół wydał 13 studyjnych albumów, z których ostatni to „Built to Last” z października 1989 roku. Liderem formacji był gitarzysta i wokalista Jerry Garcia, który zmarł w 1995 roku na skutek zawału. Muzyk przez lata walczył z cukrzycą, a także uzależnieniem od narkotyków.

Dokument muzyczny to terytorium bardzo dobrze znane Martinowi Scorsese. Autor wchodzącego niedługo do kin „Milczenia” ma w swoim dorobku (jako reżyser i producent) między innymi takie muzyczne tytuły, jak „Bez stałego adresu: Bob Dylan”, „Martin Scorsese przedstawia: The Blues”, „George Harrison” czy „Rolling Stones w blasku świateł”. Filmowiec był również zaangażowany w realizację serialu 'Vinyl”.