Gratka dla fanów alternatywy. Public Service Broadcasting w Warszawie

16 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Debiutowali w 2010 roku EP-ką o skromnym tytule „One”. Po udanym 2015 roku, w którym ich drugi album „The Race For Space” dotarł do zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, wystąpili na festiwalu Glastonbury i w O2 Brixton Academy. Następnie wydali krążek „In Dream”, który podbił serca nie tylko Brytyjczyków. To pierwszy album, który muzycy wyprodukowali samodzielnie. W końcu ich nazwa nie wzięła się znikąd – rzeczywiście budują swoje unikatowe zestawienia w oparciu o sample z publicznych rozgłośni radiowych, tworząc unikatowe kompozycje. Warto również wspomnieć, że „The War Room” prezentuje szereg tematów historycznych.

Kilka lat temu zagrali przed Editors na koncertach w Warszawie i Poznaniu, gdzie zjednali sobie publiczność zestawem nowocześnie brzmiących, nietypowych kompozycji.

W lipcu tego roku swoją premierę będzie miał ich nowy album „Every Valley”, który zabierze fanów w podróż po opuszczonych i zaniedbanych wspólnotach zachodnich, bowiem materiał inspirowany jest tradycjami związanymi z brytyjskim wydobyciem węgla.

Bilety na koncert dostępne będą w stałych punktach sprzedaży już od czwartku, 18 maja.