Green Day wracają do Polski i dadzą show w Krakowie

13 września 2016
ok. 2 minut czytania

Pierwsza część trasy koncertowej Green Day rozpocznie się już 20 września występem w amerykańskim St. Louis, a ostatnim przystankiem na amerykańskim etapie tournée będzie koncert w Berkeley. Natomiast na Stary Kontynent trio przeniesie się 10 stycznia, by koncertem w Turynie zainicjować europejską trasę, która będzie wiodła przez największe hale koncertowe. Grupa wystąpi w sumie na 19 koncertach w 11 krajach, a 21 stycznia zaprezentuje się polskiej publiczności. W roli supportu na europejskiej trasie Green Day towarzyszyć będzie amerykańska grupa The Interrupters.

\”Revolution Radio\” będzie już dwunastym studyjnym albumem Green Day. Płyta nagrana została w Oakland, a nad produkcją tego krążka czuwał sam zespół. W efekcie powstał materiał, który potwierdza status Green Day jako jednego z czołowych głosów w muzyce rockowej. Muzycznie album jest surowy, dziki i nieokiełznany i składa się z 12 gniewnych gitarowych hymnów w stylistyce znanej już fanom Green Day. Natomiast w warstwie lirycznej zespół porusza temat złożoności i niepewności współczesnego życia. Pierwszym singlem, który zapowiadał nowy album, był utwór \”Bang Bang\”, zainspirowany aktualnymi wydarzeniami na świecie. Nagranie można sprawdzić tutaj.

Green Day ma na koncie ponad 75 mln sprzedanych płyt, w tym \”Dookie\”(1994) i \”American Idiot\” (2004), które zakupiło ponad 30 mln fanów. W kwietniu zeszłego roku Green Day wprowadzony został do \”Rock and Roll Hall of Fame\”. Grupa jest także laureatem pięciu statuetek Grammy.

W 2012 roku ukazały się 3 płyty, które zamykają dotychczasową dyskografię tria, \”¡Uno!\”, \”¡Dos!\” i \”¡Tré!\”, w ramach trasy koncertowej promującej te wydawnictwa zespół w czerwcu 2014 roku dal znakomite show w łódzkiej Atlas Arenie.

Bilety w sprzedaży na Eventim.pl od piątku, 16 września. Ceny biletów w przedsprzedaży:

Ceny biletów w przedsprzedaży:
I Kat.: 299 zł
II Kat.: 249 zł
III Kat: 199 zł
Płyta A: 299 zł
Płyta B: 199 zł
Płyta Early Entrance: 399 zł